Stavba ohnivzdorných příček v Datacentru 2

Dneska vás zavedeme do budoucí serverovny našeho druhého datacentra. Žádná okna, protože to částečně pod zemí. Celé z monolitického betonu a ten se nám líbil a tak jsme se rozhodli, že ponecháme „industriální“ vzhled a necháme pohledový beton.

Všechen materiál použitý na jednotlivé místnosti musí být nehořlavý. Respektive „může“ prohořet až po 90 minutách. Sice to vypadá, že je to „jen“ sádrokarton, ale je z každé strany 2x a k tomu zesílené profily a mezitím je minerální „vlna“. A tím docílíme toho, že nás požár jedné části neohrozí na funkčnosti po dobu celých 90 minut.

Jednotlivé místnosti jsou navrženy přesně podle prvků, které hodláme koupit. Pracovalo se na desítky centimetrů.

Do serverovny se bude dát dostat jen přes tyto trezorové dveře. Fyzická bezpečnost je nejčastěji podceňovaný faktor v dnešní době. Jedná se o trezorové dveře vyrobené ve III. bezpečnostní třídě, zároveň jsou pro stupeň „přísně tajné“ podle NBÚ a otevřít půjdou pomocí čtečky krevního řečiště a současně s tím musí dát svolení osoba mimo datacentrum.

A aby toho nebylo málo, tak takových dveří před vstupem máme 5 kusů a musíte překonat nejméně dvoje, abyste se dostali dovnitř. To i nejlepší kasař nezvládne „jen tak“.

Jen pro zajímavost tyto trezorové dveře mají 1 tunu. A jsou ukotvené do 40 cm silného železobetonu a na něj navazuje dalších 30 cm silný monolitický beton. Dobrá překážka.

Ačkoliv je venku vedro, tak uvnitř je příjemný chládek. Je to volbou místa. Na datový sál slunce prakticky nesvítí a to i díky tomu, že je z části v podzemí.